Аналізи перед вакцинацією COVID-19 у Запоріжжі – які й навіщо робити?
Чи потрібно робити аналізи перед вакцинацією і якщо так, то які? Ці питання ставлять більшість наших співвітчизників на прийомі у сімейного лікаря перед тим, як ухвалити рішення про щеплення.
Про те, що вакцинація потрібна обов'язково вже зрозуміли, практично всі, але є протипоказання та обмеження щодо захворювань та за віком, які потрібно враховувати. Фахівці рекомендують здати аналізи перед вакцинацією, щоб унеможливити ускладнення людям з хронічними хворобами, такими як: цукровий діабет, серцева, ниркова недостатність, печінкова недостатність, астма, алергія. Лабораторні дослідження дозволяють виявити захворювання прихованої течії та оцінити можливі ризики щеплення.
Які необхідно здати аналізи перед вакцинацією COVID-19?
Якщо ви прийняли рішення про щеплення проти COVID-19, незалежно від свого самопочуття рекомендується здати аналізи:
- Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою та ШОЕ – показує загальний стан організму, у тому числі наявність запального процесу. Для аналізу береться венозна кров.
- АЛТ (аланінамінотрансфераза) - підвищені показники говорять про зміни в клітинах печінки та нирок. Спостерігаються при гострому та хронічному гепатиті, гострому перебігу вірусних інфекцій, цирозі або пухлини печінки.
- АСТ (аспартатамінотрансфераза) – підвищений показник говорить про проблеми із серцево-судинною системою та печінкою. Також серед причин можуть бути бактеріальні та вірусні інфекції, надмірне вживання алкоголю, токсичні отруєння.
- Креатинін – підвищені показники свідчать про недостатню роботу нирок.
- Імуноглобуліни (антитіла):
- Імуноглобулін E (IgE) - підвищений рівень говорить про загострення хронічних алергій, астми, імунодефіцит. Цей показник дає змогу оцінити імунний статус пацієнта.
- Антитіла класу М (IgM) COVID-19 - перевищення нормативних значень у крові говорить про те, що організм зараз активно бореться з коронавірусною інфекцією. Вони з'являються у перші дні після інфікування та зберігаються до закінчення інкубаційного періоду.
- Антитіла класу G (IgG) COVID-19 – з'являються у крові через 2-4 тижні після одужання. Їхня наявність свідчить про те, що організм має захист від коронавірусної інфекції. Вони мають захистити його від повторного зараження. Зберігаються кілька місяців після хвороби.
Перед вакцинацією корисно дізнатися концентрацію антитіл, щоб зрозуміти, чи хворіла людина COVID-19 і, якщо так, чи виробився природний імунітет.
Кому рекомендується здати аналізи перед щепленням COVID-19?
Пройти лабораторну діагностику рекомендується у таких випадках:
- Ви не знаєте хворіли ви COVID-19 чи ні?
- В анамнезі є хронічні хвороби легень, печінки, нирок, серця, онкопатологія, алергія, астма, імунодефіцитні стани.
- Хочете зробити щеплення, але не дуже добре почуваєтеся. Нерідко коронавірус протікає без явних симптомів, виявляючись лише сильною слабкістю.
Більшість захворювань є протипоказанням до щеплення тільки в гострий період, але в будь-якому випадку варто проконсультуватися з лікарем і отримати рекомендації, як і чим зробити щеплення, щоб не було загострення.
Де здати аналізи перед вакцинацією COVID-19 у Запоріжжі?
У верифікованій лабораторії ШЕКИ ви можете здати аналізи перед вакцинацією в будь-якому районі міста Запоріжжя, а також у пунктах забору біоматеріалу у Мелітополі, Бердянську та в Енергодарі.
Понад 20 років досвіду у даній сфері послуг, сучасне діагностичне обладнання та кваліфікований персонал – все для того, щоб гарантувати точну діагностику захворювань. Вакцинація – єдиний спосіб захисту від тяжкого перебігу коронавірусної інфекції будь-якого штаму.
Будьте здорові та активні!