Діагностика кору в Запоріжжі
Кір належить до групи інфекційних хвороб, з високим рівнем заразність. У не щепленого людини, практично, немає жодного шансу залишитися здоровим після контакту з інфікованою людиною. Кір є, за даними ВООЗ, і сьогодні, найбільш смертоносним захворюванням для дітей раннього віку. Тільки грамотна вакцинація здатна змінити трагічну картину смертності дітей раннього віку від кору, особливо в країнах, що розвиваються. Швидко виявити наявність захворювання у людини можливо тільки за допомогою лабораторної діагностики.
У Запоріжжі це можна зробити швидко і з високою точністю в медичному центрі «ШЕКИ». Лабораторія центру вже більше десяти років надає професійну допомогу жителям міста в діагностиці інфекційних захворювань, надаючи якісні медичні послуги. Діагностика кору проводиться імуноферментним методом (ІФА), дозволяючи виявити антитіла до вірусу. Також можна здати загальний аналіз крові, показники якого теж побічно можуть підтвердити або спростувати передбачуваний діагноз. Важливо пам'ятати про правильну підготовку до здачі аналізу.
Як можна заразитися на кір?
Дане інфекційне захворювання дуже заразне і передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини. Особливо висока ймовірність захворіти у малолітніх дітей і людей старше 20 років. В особливій групі ризику люди з ослабленим імунітетом - ВІЛ / СНІД, погано харчуються та ін. Щоб убезпечити своїх дітей і себе від цієї небезпечної для життя інфекції, необхідно проводити вакцинацію дітей, починаючи з року за спеціальною схемою. Виробленого імунітету до інфекції вистачає, як правило, на 15 років.
Кір при вагітності
Кір не часто вражає вагітних жінок, але наслідки захворювання дуже серйозні, як для плода, так і для самої жінки. Як правило, інфікування вагітної на ранніх термінах вагітності, призводить до порушень в розвитку плоду - недоумства і ін. Загроза може бути і для самої жінки - може відкритися кровотеча, викидень, завмирання плода та ін. Важливо, планувати вагітність, в разі відсутності імунітету до даної інфекції, пройти вакцинацію. Виявити чи є імунітет у людини до вірусу, можна здавши аналіз ІФА на наявність імуноглобулінів в крові. Якщо ж жінка точно знає, що хворіла коровий інфекцією в дитинстві, або планово проводилася вакцинація, то вона може не боятися заразитися вірусом. Для того, щоб вагітність протікала без страхів і ризиків, бажано пройти обстеження на наявність імунітету до кору. Хоча, вірус не такий небезпечний, як краснухи, але найкраще мати точну гарантію, що це захворювання не стане загрозою для вашого бажання стати батьками здорового малюка!
ІФА
Імуноферментна діагностика коровий інфекції проводиться в лабораторії на основі венозної крові, взятої натщесерце. Виявлення імуноглобулінів IgM і IgG дозволяють лікарю точно сказати, чи є у людини імунітет до хвороби. Так, якщо IgM відсутні, а IgG є в наявності в потрібній кількості, то людина має імунітет до захворювання. Якщо рівень IgG недостатньо високий, то необхідна ревакцинація.
Симптоми інфекції кору
Симптоми коровий інфекції, як правило, не викликають сумнівів у грамотного лікаря. Клінічна картина хвороби розділяється на три етапи:
- Катаральний. Це початок хвороби - характеризується підвищенням температури, явищами вірусної інфекції - сльозотеча, світлобоязнь, головний біль, нежить, осиплість голосу і ін. При цьому лікар може виявити на внутрішній стороні слизової щік характерні білясті плями (Бєльського-Філатова-Коплика). Період триває 5-6 днів.
- Етап висипу. Висип з'являється спочатку на обличчі і шиї, потім на тілі, руках і стегнах. На третій день висип поширюється на стопи і гомілки, при цьому, та, яка з'явилася першою - на обличчі, починає кілька бліднути. Висип має вигляд червоних плям з папулою в центрі.
- Етап пігментації. Через три-чотири дні після появи першої висипу, вона починає пігментовану. Пігментація тримається близько півтора тижнів.
Перші симптоми захворювання можуть проявитися від 9 до 17 днів після зараження. У цей період і до четвертого дня висипань, людина є заразним. Після п'ятого дня висипу, людина перестає бути джерелом вірусу.