
Діагностика анемії в Запоріжжі
Анемія - це стан організму, при якому головним показником є зниження рівня гемоглобіну в крові, а також зміну інших показників формених елементів крові. Захворюванням страждають безліч людей, але найбільше йому схильні діти, люди старшої вікової групи, вагітні жінки та люди з наявністю хронічних інфекційних захворювань. Виявити недолік гемоглобіну можна при повному обстеженні. Лікар не тільки робить огляд, виявляє зовнішні ознаки хвороби, вислуховує скарги пацієнта, але і обов'язково призначає лабораторні дослідження, які зможуть підтвердити або спростувати припущення лікаря про діагноз.
Здати аналізи на анемію в Запоріжжі можна в лабораторії медичного центру «ШЕКИ».
Які аналізи призначаються при анемії?
Якщо у лікаря виникають підозри на недолік гемоглобіну в крові, то пацієнту можуть бути призначені ряд досліджень крові. Причому, є обов'язкові, такі, як ОАК з підрахунком ретикулоцитів (молодих еритроцитів крові) і печінкові проби і додаткові, які дозволяють більш повно представити картину стану здоров'я пацієнта. До них відносяться:
- лейкоцитарна формула крові
- кількість заліза в сироватці крові
- Кількість фолієвої кислоти
- визначення феритіну
- визначення трансферіну
- Розчинні рецептори трансферіну
- Наявність вітамінів групи В, обов'язково - В12
- Ниркові проби - аналіз сечі з підрахунком еритроцитів, прямий і непрямий білірубін, уробіліну
- Еритропоетін
- Осмотична резистентність еритроцитів
Найпоказовішим при визначенні даного захворювання є ЗАК - загальний аналіз крові розгорнутий (з лейкоцитарною формулою).
Рівень гемоглобіну - самий визначальний показник при діагностиці анемії. Його референтні значення розрізняються у чоловіків і жінок. У дітей рівень гемоглобіну відрізняється від дорослих норм, але не залежить від статі дитини.
Також важливі показники - кількість еритроцитів, їх індекси, а також кількість молодих еритроцитів - ретикулоцитів. Не останнє місце відводиться і гематокриту.
Симптоми низького гемоглобіну
Не завжди симптоми анемії мають яскраво виражений характер і швидше носять ознаки «хронічної втоми», авітамінозу або депресії. Якщо у вас:
- безпричинна втома
- Іноді з'являється шум у вухах
- Паморочиться голова
- Є порушення сну
- Є прискорене серцебиття
- Швидка втома і задишка при фізичному навантаженні
- З'явилася слабкість в руках
- Колір обличчя дуже блідий
- Випадання волосся
- Зміна структури волосся і їх густота
- Збільшено лімфатичні вузли
- нездоровий вигляд
То, лікар рекомендує здати загальний аналіз крові розгорнутий. Точність результату багато в чому залежить від того, наскільки правильно ви підготувалися до здачі аналізів.
Анемія різниться по різних параметрах. Найпоширенішими є залізодефіцитна і анемія, пов'язана з наявністю хронічних захворювань у пацієнта. Залізодефіцитна анемія в своїй основі має недолік елемента заліза в організмі для формування потрібної кількості гемоглобіну, належного розміру еритроцитів і кількості ретикулоцитів. Це відбувається по ряду причин, наприклад, через не засвоювання заліза з продуктів, що надходять в організм, через швидке витрачання заліза, через недостатнє надходження і ін.
Хронічні захворювання теж можуть викликати зниження гемоглобіну, наприклад, рак, патологічні процеси в печінці, нирках, серцевому м'язі і ін.