Діагностика раку молочної залози (СА 15-3) в Запоріжжі
За статистикою, рак молочної залози, є найбільш смертоносним видом злоякісних новоутворень у жінок. На нього припадає близько 16% всіх випадків онкопатологій. Точних причин, що викликають це патологічна зміна до сих пір не виявлено, але вже є доведені ризики, що провокують рак грудей. До них відносяться:
- генетична схильність
- Порушення режиму повноцінного здорового харчування
- Ожиріння
- Зловживання алкоголем, гіподинамія (21% всіх випадків захворювання)
- Ранній початок менструального процесу (до 12 років), пізній клімактеричний період (після 55 років)
- Народження першої дитини після 35 років
- Аборти (збільшують ризик в півтора рази)
- Малий термін годування грудьми
- Несприятлива екологічна обстановка
- Травми грудей
- шкідливе виробництво
- Надмірне перебування на сонці
Виявити рак грудей на ранній стадії - можливість повного лікування в 94% випадків! Цим злоякісним захворюванням хворіють не тільки жінки, а й чоловіки. На кожну сотню хворих жінок, один випадок припадає на частку чоловіка.
Діагностика раку молочної залози
Для постановки діагнозу використовується комплекс заходів, що дозволяє точно і швидко вивіть патологічний процес. На сьогоднішній день, використовуються такі методики, що дозволяють не допустити розвитку захворювання до пізніх стадій:
- Самеобстеження молочних залоз, яке має проводити регулярно кожна жінка.
- Жінкам до 40 років рекомендується обов'язково раз на два роки проходити УЗД дослідження молочних залоз або Мамографію.
- Раз на пів року відвідувати гінеколога.
Після 40 років щорічно проводити рентгенологічне дослідження грудей - мамографію, а при необхідності і УЗД
При наявності в сім'ї випадків даного захворювання у найближчих родичів, рекомендується пройти обстеження на генетичну схильність до цього захворювання (Визначення генетичних поліморфізмів, асоційованих з ризиком розвитку раку молочної залози, BRCA, типування 8 мутацій в 2 генах). Також лікар може призначити дослідження крові на онкомаркер СА 15-3. Однак, варто зазначити, що дане дослідження мало інформативно на ранніх термінах хвороби, тому частіше його використовують при моніторингу результатів терапії при вже встановленому злоякісному захворюванні. На пізніх стадіях хвороби СА-15-3 значно збільшує свою концентрацію. Здати аналіз на онкомаркер СА 15-3 в Запоріжжі можна швидко і точно в лабораторії МЦ «ШЕКИ».
Онкомаркер СА 15-3
Дане дослідження призначається при підозрі на розвиток патологічного процесу в молочних залозах або при проведенні його лікування. Нормальні показники даного онкологічного маркера не перевищують до 25ед / мл. Однак, варто пам'ятати про те, що на ранніх стадіях хвороби, даний онкомаркер збільшує свою концентрацію тільки 10% пацієнтів. Крім того, він може бути збільшений і з причин, не пов'язаних з онкопатологією молочної залози:
- При наявності доброякісних змін в молочних залозах
- При вагітності (третій триместр)
- При наявності у пацієнта онкопатології інших органів і систем (колоректальний області, яєчників, матки, шлунку, печінки, підшлункової залози та ін.)
Величезну роль показник СА 15-3 грає в діагностиці рецидивів злоякісного процесу в молочних залозах, а також в успіху обраної терапії, так як дозволяє контролювати її правильність.
Важливо знати, як правильно здати аналіз!
Де здати онкомаркер раку молочної залози СА 15-3 в Запоріжжі?
Здати аналіз на онкомаркер раку молочної залози СА 15-3 в Запоріжжі можна швидко, точно і за доступною ціною, у діагностичній лабораторії «ШЕКИ».