Діагностика раку щитовидної залози в Запоріжжі
Рак щитовидної залози відноситься до злоякісних патологій, в результаті яких відбуваються незворотні зміни, що призводять до летального результату. Важливо вчасно виявити захворювання. Діагностика раку щитовидної залози на ранніх стадіях - можливість приступити до лікування і позбавитися від нього назавжди або перевести захворювання в стадію, при якій настає стійка ремісія. Розрізняють декілька різновидів раку щитовидної залози:
- Фолікулярний. Часто зустрічається і має сприятливий прогноз, за умови ранньої діагностики і грамотного лікування
- Папілярний. Поширена форма захворювання. Піддається лікуванню при правильній ранній діагностиці в 97% випадків хвороби!
- Медулярний. Нечасто зустрічається форма раку. Прогноз має часто несприятливий, в силу поширення в лімфатичну систему. Важливо виявити хворобу на ранній стадії і швидко відреагувати на її наслідки для організму!
- Анапластичний. Рідко зустрічається форма раку. Не піддається лікуванню оперативним шляхом. Пацієнтам призначається підтримуюча терапія.
Для швидкої і правильної діагностики, крім апаратних методів, проводяться дослідження на онкомаркери в лабораторних умовах. Для діагностики фолікулярного і папілярного раку використовується маркер Тиреоглобулін (ТГ), а для медуллярного - кальцитонін (КТ ІХЛА).
Тиреоглобулін (ТГ)
Даний онкомаркер продукується тільки при фолікулярної і папиллярной різновидах злоякісної патології щитовидної залози. Нормальний показник його не перевищує 50 нг/мл. Аналіз проводиться і після проведення терапії, щоб переконатися в її ефективності. Уже відразу після операції аналіз повинен показати зниження онкомаркеру до референтних значень. Якщо ж через невеликий проміжок часу концентрація білка знову почала збільшуватися, це означає, що в організмі є метастази, які спровокувала пухлина.
Змінити концентрацію тиреоглобуліну за рахунок зміни способу життя, харчування, без оперативного втручання неможливо!
Дослідження на ТГ обов'язково проводяться після проведення лікування з метою не упустити рецидив захворювання.
Кальцитонін (КТ ІХЛА)
Медулярний рак щитовидки є дуже серйозною злоякісної патологією, яка характеризується ураженням відразу і інших органів і систем, в тому числі і лімфатичної системи. Тому, дуже важливо провести ранню діагностику і відразу ж призначити лікування. Причиною розвитку медуллярного раку щитовидки в чверті всіх випадків хвороби вважається спадкова схильність.
Референтні значення кальцитоніну в крові знаходяться в межах до 8 пг / мл. Після проведення оперативного лікування, обов'язково призначається контроль кальцитоніну. В ідеалі - після операції його показники стають нормальними. Якщо ж через короткий проміжок часу концентрація кальцитоніну стала різко зростати, то це говорить про те, що операція не дала належного результату і в організмі присутні ракові метастази. В цьому випадку пацієнту призначається додаткова терапія - променева, хіміотерапія та ін.
Де здати аналізи на онкомаркери щитовидної залози в Запоріжжі?
Медичний центр «ШЕКИ» в Запоріжжі проводить дослідження на онкомаркери щитовидної залози на сучасному обладнанні, повністю виключає помилки. Аналізи проводяться швидко, якісно і за доступною ціною! Важливо знати, як правильно підготуватися до здачі аналізів!