Аналіз на онкомаркер СА 242 (рак шлунково-кишкового тракту) в Запоріжжі
Онкомаркер СА 242 застосовується для діагностики онкологічних процесів в товстому і тонкому кишечнику, а також в підшлунковій залозі. Специфічність даного маркера, дозволяє виявити захворювання на ранніх термінах перебігу хвороби. При доброякісних зміни в шлунково-кишковому тракті, даний маркер може збільшити концентрацію, але дуже незначно. У порівнянні, з іншими онкомаркери раку шлунково-кишкового тракту, маркер СА 242 має більш високу чутливість і дає більш точну прогностичну картину. Здати аналіз на онкомаркер СА 242 в Запоріжжі можна швидко і за доступною ціною, у лабораторії медичного центру «ШЕКИ». Нерідко лікарі рекомендують здавати онкомаркер СА 242 в дуеті з РЕА - раковий ембріональний антиген, що збільшує точність діагностики.
Причини раку шлунково-кишкового тракту
Шлунково-кишковий тракт включає в себе цілу систему органів, онкомаркер СА 242 дозволяє з високою часткою ймовірності діагностувати рак підшлункової залози, товстого кишечника і прямої кишки. Точних причин, що викликають злоякісні зміни клітин, достовірно виявити поки не вдалося, але фактори, що призводять до ризику виникнення патологічних процесів вже відомі:
- Малорухливий спосіб життя
- Багата вуглеводами і тваринними жирами дієта
- генетична схильність
- Зловживання алкоголем і палінням
- Погана екологічна обстановка
- Робота на шкідливому виробництві
- Інфекція Хелікобактер Пілорі
- Хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту
- похилий вік
Симптоми онкопроцесу в шлунково-кишковому тракті
Симптоматика онкологічної патології шлунково-кишкового тракту досить неспецифічні і нагадують симптоми багатьох інших захворювань, тому важливо не сплутати рак з іншими патологіями і почати лікування. Крім клінічних аналізів і апаратної діагностики, лікарі призначають аналіз на онкомаркер СА 242, що дозволяє відрізнити доброякісні патологічні процеси від злоякісних, визначити стадію захворювання, якщо виявлено рак, і контролювати процес лікування. До загальних симптомів, які характерні для онкологічних процесів в шлунково-кишковому тракті відносяться:
- Втрата ваги без видимих причин
- Хронічна втома, слабкість
- Наявність крові в калі
- Порушення роботи кишечника - часті діареї, запори, які не піддаються дії клізм і проносних препаратів
- Нудота і больові відчуття в животі
- блювота
Профілактика онкологічних процесів в шлунково-кишковому тракті
До профілактичних заходів онкології в шлунково-кишковому тракті відносяться, перш за все, зміна способу життя в бік здорового:
- Здорове харчування з великою кількістю клітковини, вітамінів, свіжих фруктів і овочів, риби, молочних продуктів, дієтичного м'яса
- Виключення з раціону харчування продуктів, багатих консервантами
- Збільшення фізичної активності
- Кинути палити і не зловживати алкогольними напоями
- Раз на п'ять років (для людей старше 50 років), за наявності скарг на погане самопочуття, робити колоноскопію, УЗД та інші апаратні дослідження, на розсуд лікаря.
- Якщо є ризики спадкової онкопатології, то проводити регулярно спеціальні обстеження (колоноскопію)
- Здавати кров на онкомаркер СА 242